Remont budynków mieszkalnych w Sowicach
07 lutego 2019 r. | 20:24

Gmina Tarnowskie Góry otrzymała unijne dofinansowanie na remont zespołu budynków mieszkalnych w Sowicach wraz z zagospodarowaniem otoczenia.

Całkowita wartość projektu to ponad 9,6 mln zł. Środki pochodzą z UE i z budżetu państwa. Przetarg zostanie ogłoszony w lutym. Jest szansa, że prace ruszą na wiosnę. 

Projekt przewiduje zagospodarowanie terenu oraz rewitalizacja dwunastu wielorodzinnych, budynków mieszkalnych przy ul. Grzybowej oraz przy ul. Bocznej w Tarnowskich Górach, w dzielnicy Sowice.

W ramach zagospodarowania terenu planuje się wykonanie utwardzeń i remont nawierzchni, montaż elementów małej architektury, montaż wiat śmietnikowych, montaż drewnianych paneli, montaż altany ogrodowej, budowę nowych oraz modernizację istniejących placów zabaw, montaż urządzeń fitness, montaż stołów do gier, wykonanie nasadzeń, odwodnienie terenu, montaż oświetlenia zewnętrznego oraz montaż monitoringu. Z kolei rewitalizacja budynków będzie polegała na ich termomodernizacji, remoncie klatek, remoncie instalacji elektrycznej oraz remoncie komórek lokatorskich.

źródło: UM Tarnowskie Góry